20.04.2019 Fortuna Divize A: FK Hořovicko - Český lev - Union Beroun 3:2

Na programu 22. kola Fortuna Divize A bylo ostře sledované derby, když pod Remízek přijel Český lev - Union Beroun. Utkání začalo zhurta. Vedení se ujali hosté po chybě Balvína zásluhou Lukáše Sklenáře v 15. minutě zápasu. Náš tým však s odpovědí dlouho neotálel, když se nejprve trefil po rohovém kopu Pyšek v 19. minutě a o 6 minut později opět po rohu nechytatelnou hlavičkou Mach, 2:1. Do druhého poločasu vstoupil aktivněji Beroun, který si vypracoval nadějné příležitosti ke skórování a naopak náš tým do větších šancí nepouštěl. Pomohla mu k tomu i penalta v 66. minutě, kterou proměnil Sklenář. „Beroun nás tlačil. Slyšel jsem, jak diváci láteří na rozhodčího při některých rozhodnutích, asi měli pravdu, ale třeba jsem to tak viděl jenom já. Druhý gól však padl zase z naší chyby. Mohli jsme balon jednoduše odkopnout a místo toho jsme chtěli něco vymyslet, což se nám vymstilo,“ popsal situaci před penaltou Mach. Beroun dál vévodil na trávníku a chtěl strhnout vedení na svou stranu, to se mu však nepodařilo. V 86. minutě po rychlém brejku předložil Pyšek míč Balvínovi, který překonal brankáře hostí a náš tým tak získal 3 cenné body, které jsou při pohledu na tabulku velice důležité. „Celý tým chtěl vyhrát a dřeli jsme celý zápas, myslím, že jsme si to zasloužili,“ dodal Jan Mach.